1. Dekoratif boyalarda farklı tekniklerle, farklı fonlar oluşturmak için; Mermer Boyası, Metalik Efekt Boya, Sim Kaplama, Kumlu Metalik Efekt Boya, Traverten Boya ve Kadife Boya gibi yeni ürün grupları oluşturarak dekoratif boya satışlarını %20 oranında artırmak.
  2. Solvent bazlı boya denemelerini, laboratuvar ortamında %90 oranında daha verimli ve kolay bir şekilde yapabilmek için laboratuvar tipi basket-mıll almak.
  3. Su ve Solvent Bazlı bölümde, boya dolumlarının %80 oranında daha hızlı ve seri  bir şekilde gerçekleşmesi için otomatik dolum makinaları almak.
  4. Kaliteli malzemelerle üretilen boyalarımızın bileşenlerini farklı şekillerde formüle edilerek müşterilerimizin beğenisine sunarak %50 oranında boya üretimimizi artırmak.
  5. Yağlı Boya, Endüstriyel Hava Kurumalı Boya ve Epoksi Boyaların ambalajlarını yeniden dizayn ederek satışlarımızı %30 artırmak.
  6. Bütün bayiler için 2017 yılı içerisinde, yapılan satışlara bağlı olarak %30+10 oranında iskonto yaparak satışların %50 oranında artmasını sağlamak.
 
Not: 1. ve 4. maddelerden Üretim Sorumluları, 2. maddeden Satış Sorumlusu, 3.5.6. maddelerden Genel Müdür sorumludur.